top of page
  • Yazarın fotoğrafıGörüntü Dergi

Gündem (10-16 Ağustos 2020)

Sinema gündeminden haftalık haber akışı, önemli gelişmeler, gözünüzden kaçmış olabilecekler...


Federico Fellini eserlerini bir araya getiren Essential Fellini adlı The Criterion Collection kutu seti 24 Kasım’da satışa sunulacak. Kutu set 5 diskten oluşuyor ve usta yönetmenin 14 filminin dijital olarak restore edilmiş versiyonlarını içeriyor. Bu filmler içinde klasiklerin yanı sıra Spirits of the Dead adlı antoloji filmde yer alan kısa film Toby Dammit de yer alıyor.


Akademi Ödülleri'nin değerlendirilmeye başlandığı şu günlerde En İyi Uluslararası Film Oscar'ı için yarışmaya sunulan ilk film, Polonya’nın Oscar aday adayı olarak seçilen Never Gonna Snow Again oldu. Malgorzata Szumowska‘nın yönettiği film, Cold War ve Ida gibi filmlerin ardından Polonya'daki yarışmadaki yeni temsilcisi olabilir.


En son The Invisible Man’de birlikte çalışan Elisabeth Moss ve Blumhouse Productions, psikolojik gerilim türündeki yeni film Mrs. March için yeniden bir araya geliyor. Virginia Feito‘nun aynı adlı romanından uyarlanan filmde Moss, kocasının çoksatan son romanının antisempatik kahramanının kendisinden esinlenerek yaratılmış olabileceğini fark ettikten sonra hayatı alt üst olan Mrs. March’ı canlandıracak.


Yeni filmi Killers of the Flower Moon üstünde çalışmaya devam eden Martin Scorsese, Apple ile anlaşma imzaladı. Bu anlaşma kapsamında Scorsese, Apple için üreteceği film ve dizi projelerinde yönetmen ya da yapımcı olarak yer alacak. Scorsese’nin filmleri vizyona girdikten sonra ilk olarak Apple TV+’ta izleyici ile buluşacak.


Emektar oyuncu Antonio Banderas koronavirüse yakalandığını açıkladı. Altmışıncı yaş gününü karantinada geçiren Banderas, biraz yorgun hissetse de durumunun kritik olmadığını belirtti.


Ali Kemal Çınar, pandemi sürecinde çektiği 3. kısa film Dilop 3'ten fragman yayınladı. Şuradan izlenebilir.


Efsanevi oyuncu Robin Williams’ın hayatı, ölümünden 6 yıl sonra belgesel oldu. Robin's Wish adlı belgesel Williams’ın kariyerinin yanı sıra madde bağımlılığı ve sahip olduğu hastalık hakkında bilgi veriyor. Fragman şuradan izlenebilir.


İngiliz yönetmen Ben Wheatley’nin Rebecca uyarlaması 21 Ekim’de Netflix’te yayınlanıyor. Hitchcock’un 1940 yapımı klasiğiyle aynı romandan uyarlanan filmin başrollerinde Armie Hammer ve Lily James yer alacak.


63 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page